Balistická přilba ACH MID CUT I

KÓD: MID-CUT-I

Nízkoprofilová balistická přilba ACH MID CUT I je primárně určena pro plnění taktických a pořádkových úkolů u policejních složek, skupiny ostrahy, členy bezpečnostních jednotek a služeb převozu peněz. Určena i k osobní ochraně jednotlivce.

Černá
Olive green

Přilba neomezuje uživatele v plnění taktických a bojových úkolů. Vhodná také pro bojové patrolování, seskoky padákem, pro práci na vozidlech, pro osádky a obsluhy vojenské techniky.

Předností přilby ACH MID CUT I jsou vysoké parametry balistické odolnosti v kombinaci s dosažením perfektních výsledků a odolností na poli absorpčních efektů v rámci snížení kinetické energie vytvořené po mechanických nárazech, seskoku a různých druzích bojové činnosti, kinetické energie vytvořené po zásahu střel z ručních zbraní, odražených projektilů a střepin. To vše při nízké hmotnosti celé kompletně vybavené balistické přilbě a nízké tloušťce vlastní skořepiny a i jednotlivých prvků vnitřního vybavení (polštářků PADS). Jako jedni z mála na tuzemském trhu disponujeme platnými akreditovanými protokoly na testování mechanické odolnosti dle Evropské normy EN 397 a Americké normy HPW-TP-0401.01 B, zkouška deformace.

Vnitřní systém polštářků PADS ALFA 01 zajišťuje již zmíněnou ochranu a uživatelský komfort, díky jejich nízké tloušťce a vypracovanému čtyřbodovému popruhovému systému – řemení, přilba pěkně padne každému a celý systém myslí i na individuální řešení odpovídající dispozicím každého bojovníka.

Základem balistické přilby je skořepina tvaru ACH ve středním vykrojení (MID CUT). Matný povrch skořepiny splňuje požadavky na IRR, Maskovací vzory AČR.

Velký prostor kolem uší umožňuje použití komunikačních sluchátek s aktnívním příposlechem nebo bez něho. Snížený profil přilby především v oblasti uší poskytuje vynikající kompatibilitu s různými typy komunikačních zařízení.

Tvar skořepiny zajišťuje široké zorné pole a 4 otvory pro montáž čtyřbodového upínacího systému poskytují i možnost dodatečného osazení balistické přilby bočními lištami (raily), například pro uchycení a doplnění taktické výbavy o baterku, plynovou masku, apod.

Okraj skořepiny je opatřen pryžovým lemem po celém obvodu.


Rozdíl mezi MID CUT II a MID CUT I:

ACH MID CUT II – 3 otvory pro držák NVG MOUNT ARGO univerzální čelní montáž v přední části skořepiny

ACH MID CUT I – na čelním pohledu hladký, dodaný bez montáže, držáku NVG MOUNT ARGUN, bez bočních lišt (railů) – těmi je možné přilbu osadit dodatečně, bez vrtání dalších otvorů


Vlastnosti:

Skořepina lisovaná za tepla s vysokou přesností a optimálně tvarovaná pro ochranu hlavy.
Vnitřní část skořepiny polepená s velcro disky – háčková část v optimální sestavě a rozmístění pro upevnění polštářků PADS ALFA 01.
Čtyřbodový upevňovací systém (kód: NDS0104) s rychlopřezkou a zátěžovou pojistkou s použitím balistických šroubů (kód:NDS0101)
Držák NVG není součástí
Střelecký komfort a kompatibilita se sluchátky pod balistickou přilbou
Všechny použité materiály jsou zdravotně nezávadné, testované v akreditovaných zkušebnách ČR
Podrobnější informace ohledně čtyřbodového upevňovacího systému, vnitřních polštářcích PADS ALFA 01 a dalších dílech balistické přilby samostatně pod produkty ve skupině Doplňky a náhradní díly u Balistických přileb


Balistická odolnost:

Třída balistické odolnosti:

III.A dle NIJ STD 0101.04TBO 2 dle ČSN 395360:1996,


Stupeň odolnosti proti střepinám:

Minimální hodnota limitní rychlosti:

V50
– min. 693 m/s dle ČSN 395360


Mechanická odolnost:

EN ISO 9185:2007 test s použitím tekuté oceli o teplotě 1598 °C a hmotností 150 g ± 10 g

ČSN EN 397+A1 se pohybuje kolem 4,2 kN při všech parametrech: -20°C; + 50°C a 100% vlhkost. Touto zkouškou se testuje síla přenesená na hlavu uživatele při nárazu jakéhokoliv druhu. Tato přenesená síly nesmí být větší než 5,0 kN.

Společnost ARGUN s.r.o. je jeden z mála výrobců, který těchto parametrů u svých výrobků dosáhl a nadále považuje za standard ve své produktové řadě a to vše s aspektem, kterým je DLOUHODOBÁ NOSITELNOST A KOMFORTNOST.


Základní složení přilby:

SkořepinaVnitřní polštářky sestava PADS ALFA 01 (kód: NDS0105) v tloušťce dle Vašeho výběru
Čtyřbodový úchytný systém – celá sestava (kód: NDS0104)
Součástí nejsou maskovací povlaky.
Je možné doobjednat samostatně.

ČSN 395360 Zkoušky odolnosti ochranných prostředků
TBO 2 CZ
NIJ STANDARD - 0101.04
až do úrovně IIIA

Související produkty