Balistická přilba ACH HIGH CUT I

KÓD: HIGH-CUT-I

Balistická přilba ACH HIGH CUT I byla navržena a vyvinuta pro příslušníky speciálních jednotek. Přilba neomezuje uživatele v plnění bojových úkolů a poskytuje dokonalou ochranu.

Černá
Olive green

Základem balistické přilby je nízkoprofilová skořepina tvaru ACH s vysokým vykrojením (HIGH CUT). Skořepina tvaru ACH nahradila v minulosti používaný a již dávno překonaný typ PASGT a to celkovým snížením skořepiny, vyšším řezem v týlní části skořepiny a na bočních částech. Díky tomu došlo k výrazné redukci hmotnosti, ale současně zvýšení kompatibility s integrovaným komunikačním zařízením.

Předností kompletně vybavené balistické přilby ACH HIGH CUT I jsou vysoké parametry balistické odolnosti v kombinaci s dosažením perfektních výsledků a odolností na poli absorpčních efektů v rámci snížení kinetické energie vytvořené po mechanických nárazech, seskoku a různých druzích bojové činnosti, kinetické energie vytvořené po zásahu střel z ručních zbraní, odražených projektilů a střepin. To vše při nízké hmotnosti celé, kompletně dovybavené balistické přilbě a nízké tloušťce vlastní kompozitové skořepiny a i jednotlivých prvků vnitřního vybavení (polštářků PADS).

Vnitřní systém použitých polštářků PADS ALFA 01 je stejný jako u přilby ACH MID CUT II a I, zajišťuje již zmíněnou ochranu a uživatelský komfort. Díky jejich nízké tloušťce a vypracovanému čtyřbodovému popruhovému systému – řemení, přilba pěkně padne každému a celý systém myslí i na individuální a řešení odpovídající dispozicím každého bojovníka.

Velký prostor kolem uší díky vyššímu řezu HIGH CUT umožňuje použití komunikačních sluchátek s aktivnívním příposlechem nebo bez něho. Snížený profil přilby především v oblasti uší poskytuje vynikající kompatibilitu s různými typy komunikačních zařízení.

Tvar skořepiny zajišťuje široké zorné pole a 4 otvory pro montáž čtyřbodového upínacího systému poskytující i možnost dodatečného osazení balistické přilby bočními lištami (raily), například pro uchycení a doplnění taktické výbavy o baterku, plynovou masku, apod. Okraj skořepiny je opatřen pryžovým lemem po celém obvodu.


Vlastnosti:

Skořepina lisovaná za tepla s vysokou přesností a optimálně tvarovaná pro ochranu hlavy.Vnitřní část skořepiny polepená s velcro disky – háčková část v optimální sestavě a rozmístění pro upevnění polštářků PADS ALFA 01.Čtyřbodový upevňovací systém (kód: NDS0104) se zátěžovou a bezpečnostní pojistkou s použitím balistických šroubů (kód:NDS0101).Střelecký komfort a kompatibilita se sluchátky pod balistickou přilbou.Všechny použité materiály jsou zdravotně nezávadné, testované v akreditovaných zkušebnách ČR.Podrobnější informace ohledně čtyřbodového upevňovacího systému, vnitřních polštářcích PADS ALFA 01 a dalších dílech balistické přilby samostatně pod produkty ve skupině Příslušenství a náhradní díly.


Materiál:

aramidový prepreg

Rozdíl mezi HIGH CUT II a HIGH CUT I:

ACH HIGH CUT II – 3 otvory pro držák NVG MOUNT ARGO univerzální čelní montáž v přední části skořepiny, dodaný včetně držáků a railů

ACH HIGH CUT I – na čelním pohledu hladký bez otvorů pro držák, dodaný bez držáku montáže NVG MOUNT ARGO


Velikost:

Je vyráběna ve 3 velikostních skupinách, zahrnujících velikosti obvodu hlavy v rozsahu min. 52 – 63 cm.

Velikost S (52 - 55 cm)Velikost M-L (56 - 59 cm)Velikost XL (60 - 63 cm)


Balistická odolnost:

Třída balistické odolnosti:

III.A dle NIJ STD 0101.04TBO 2 dle ČSN 395360:1996

Stupeň odolnosti proti střepinám:

Minimální hodnota limitní rychlosti:

V50

– min. 693 m/s dle ČSN 395360

Základní složení přilby:

Skořepina
Vnitřní polštářky sestava PADS ALFA 01 (kód: NDS0105) v tloušťce dle Vašeho výběru.
Čtyřbodový úchytný systém – celá sestava (kód: NDS0104).Součástí nejsou maskovací povlaky ani boční upevňovací systém. Je možné doobjednat samostatně.

ČSN 395360 Zkoušky odolnosti ochranných prostředků
TBO 2 CZ
NIJ STANDARD - 0101.04
až do úrovně IIIA

Související produkty