O společnosti

Společnost ARGUN je mezinárodně uznávaným českým výrobcem neprůstřelných vest pro vrchní a skryté nošení, neprůstřelných přileb, protiúderových kompletů a dalšího vybavení pro armádu, policii a další bezpečnostní složky.

Vývojové oddělení společnosti ARGUN vyvíjí neprůstřelné vesty a jakékoliv další vybavení přesně dle požadavků a nároků zákazníka. Výrobní kapacita společnosti ARGUN je 10 000 kusů neprůstřelných vest a 5 000 přileb měsíčně.

Nyní společnost ARGUN dodává pro Armádu České republiky neprůstřelné vesty pro vrchní nošení s přídavnými chrániči krku, klínu, ramen a paží a navíc s tvrdými neprůstřelnými panely ve třídě odolnosti IV dle NIJ 0101.04.

Novinkou v nabídce je balistické tričko. Balistické tričko je navrženo jako ochranný prostředek nejen pro policisty a vojáky plnící speciální úkoly, ale i pro manažery a VIP osoby v místech s vyšším nebezpečím útoku. Balistické tričko je vyrobeno z funkčních materiálů, a tím pádem splňuje vysoké nároky na komfort skrytého nošení pod oblečením.

Certifikáty: ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, AQAP 2110

ZAHRANIČNÍ VZTAHY

V průběhu minulých let společnost ARGUN dodala své výrobky do více než 30 zemí světa, například do zemí Evropské unie, Středního východu a Asie. V současnosti společnost ARGUN rozvíjí své působení na trzích v Německu, východní Evropě, Jižní Americe a pokračuje v posilování vztahů se zeměmi Středního východu a západní Evropy.

PRODUKTOVÉ PORTFOLIO

  • Balistické tričko – novinka v nabídce. Funkční tričko s neprůstřelnými vložkami je skrytá a velmi pohodlná balistická ochrana.
  • Neprůstřelné vesty pro skryté nošení – Vesty pro skryté nošení pod oblečením, případně i pro vrchní nošení s nízkou hmotností do 2 kg pro velikost L i s balistickou vložkou v úrovni III.A dle NIJ 0101.04 (s dostřely 9x19 ACTION 5 v3,5 = 466 ± 10 m/s; 9 mm Makarov v3,5 = 310 ± 10 m/s; 7,62 Tokarev v3,5 = 494 ± 10 m/s).
  • Neprůstřelné vesty pro vrchní nošení – Vesty pro vrchní nošení s přídavnými chrániči krku, ramen, paží, klínu. Vesty mohou být vybaveny Molle vazbou a kapsami na tvrdé balistické panely.
  • Balistické přilby­ — Lehké a univerzální neprůstřelné přilby s vnitřním a vnějším vybavením pro náročné potřeby uživatelů.
  • Tvrdé balistické panely – Tvrdé balistické panely v odolnosti IV dle NIJ 0101.04 s tloušťkou 22 mm a hmotností 2,2 kg. Panely mohou být odolné zkoušce pádem, tzv. „drop testu“ podle NIJ 0101.06.
  • Taktické vesty a mnoho druhů pouzder – Taktické vesty pro běžné a speciální použití a pouzdra pro mnoho druhů vybavení a zásobníků.

Argun


Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Hradci Králové, oddíl C, vložka 31485.

O naší firmě
Výrobce kompletního vybavení balistických vest, protiúderových prostředků, balistických přileb, přídavného pancéřování.