Materiály

Kevlar

Para-aramidové syntetické vlákno Kevlar je registrovanou ochrannou známkou firmy DuPont. Je díky své pozoruhodné pevnosti (5x pevnější než ocel při stejné hmotnosti) v kombinaci s vysokou teplotní odolností vyhledávaným materiálem v celé řadě náročných aplikací.

Kevlar

Díky vysoké pevnosti při zachování nízké hmotnosti nachází KEVLAR efektivní uplatnění při výrobě balistických pomůcek, zejména neprůstřelných vest, přileb, štítů a pancéřování. Výrobky, obsahující KEVLAR, poskytují účinnou ochranu proti pořezání a oděru, maximální pružnost a citlivost pro náročné požadavky uživatelů.Twaron

Para-aramidové vlákno Twaron je registrovanou ochrannou známkou firmy TEIJIN. Je vysoce-pevnostní vlákno, které dosahuje jedinečné kvality kombinací mechanických vlastností, chemické a teplotní stability a vysoké trvanlivosti. Používá se pro výrobu neprůstřelných vest, přileb, štítů a pancéřování.

TeijinDyneema

Dyneema® je registrovaná obchodní značka společnosti DSM. Jedná se o polyethylenová vlákna s mimořádně vysokou pevností. Využití DYNEEMY ve sféře balistické ochrany je široké. Používá se především pro výrobu neprůstřelných vest, přileb, štítů a pancéřování.

DyneemaNomex

Ochranné oděvy z vlákna NOMEX® (zásahové obleky, uniformy či rukavice) používají jak profesionální policejní, tak i armádní složky. Ochranné vlastnosti vlákna NOMEX® jsou stálé a nemění se ani opakovaným praním. Nehořlavost je inherentní vlastností, není tedy získána chemickou apretací. Společnost DuPont již více než třicet let zaujímá přední místo ve vývoji účinných ochranných oděvů proti žáru a plamenům.

NomexCoolmax

CoolMax je přirozeně hydrofóbní tkanina. Firma DuPont vyvinula unikátní tkaninu pro maximální odvod přebytečných par a udržovala tak tělo v suchu. CoolMax čtyřkomorové vlákno vytváří transportní systém, který ultra rychle odvádí vlhkost směrem od kůže do dalších vrstev látky, aniž by samo vlhkost absorbovalo.

CoolmaxCordura

Cordura je tkanina vysoké technologie. Jedná se o špičkový materiál s extrémní pevností a odolností proti oděru. Je to polyamidová tkanina mechanicky třikrát odolnější než běžný polyester, dvakrát odolnější než Nylon. Užitkovou hodnotu výrobků z Cordury zvyšuje polyuretanový zátěr. Tuto tkaninu používáme při výrobě povlaků neprůstřelných vest a ostatního taktického vybavení.

CorduraYKK

YKK

O naší firmě
Výrobce kompletního vybavení balistických vest, protiúderových prostředků, balistických přileb, přídavného pancéřování.