THUNDER

KÓD: LPPC 60


THUNDER je lehký univerzánlní nosič plátů s laserem vypalovanou Molle vazbou. Skvěle využítí pro CQB a zahraniční operace. Velmi oblíbený u PČR / AČR a vojenské policie. 
Nosič je vybaven na předním a zadním díle kapsou na balistický panel. Panely se vkládají do nosiče shora a jsou zajištěny spirálovým zipem.


Nosič je standardně vyráběn v následujících barvách. Nosič v jiných barevných odstíněch je také možné vyrobit. Pro více informací nás kontaktujte.

Kamufláž AČR vzor 95
Černá
MultiCam

INFO:

Nízkoprofilový nosič je určený k ochraně uživatele proti účinkům střel z ručních zbraní, střepin a dalším mechanickým zásahům. Umožnuje vložení tvrdých balistických panelů do rozměru 250 x 300 mm a tloušťky 25 mm. Lze jej používat v kombinaci se skrytou vestou nebo pouze jako nosič s příslušným typem balistického panelu.

Konstrukce umožňuje snadné a rychlé oblékání a přesné upnutí podle tělesných parametrů uživatele (je velikostně universální). Umožňuje obléknutí samotným uživatelem bez pomoci druhé osoby.

Variabilní systém, umožňuje nastavení vesty do obvodu i do výšky tak, aby vyhovovala individuálním požadavkům jednotlivých uživatelů.

Na předním, zadním a bočních dílech je na maximální ploše vytvořena laserově vyřezávaná Molle vazba.

Nosič je vybaven na předním a zadním díle kapsou na balistický panel. Panely se vkládají do nosiče shora a jsou zajištěny spirálovým zipem.

Použití materiálů s termoregulačními vlastnostmi a antibakteriální úpravou na spodních dílech nosiče.

Kombinací těchto materiálů s 3D tkaninou je zajištěna regulace teploty a odvod tělesné vlhkosti od povrchu těla a současně i vytvořena i distanční mezera mezi balistickým panelem a povrchem těla.

Tato technologie kombinace 3D tkaniny – rašlového úpletu a distančních polštářků je funkční za použití vesty přes jakýkoliv druh spodního prádla, trika či dalších oděvních součástek. Funkčnost však není podmíněna použitím výše uvedených oděvů s termoregulačními vlastnostmi.

Vlastnosti:

 • Možnost uložení kabeláže uvnitř nosiče zleva i zprava.
 • Administrativní kapsa na předním díle. Do kapsy je snadný přístup i s vloženým panelem.
 • Vyprošťovací výsuvné oko na zadním díle s nosností 150 kg.
 • Výměnné přední platformy - možnost umístění platformy s molle vazbou nebo se sumkami pro tři zásobníky.
 • Možnost umístění zádového camelbagu (3 litry) nebo některé z mnoha typů zádových platform (s kapsami, sumkami na granáty, ...)
 • Tři typy bočních dílů (pevné pro přidání kapes na boční tvrdé balistické panely, lasercut molle systém, lehký lasercut molle systém).
 • Ramena z materiálu Hypalon
 • Nastavitelná velikost v bocích a v ramenou.

Hmotnost povlaku nosiče plátů bez vnitřních balistických panelů a bez přídavných chráničů:

 • velikost L: 0.8 kg

Ochranná plocha základního nosiče bez ochranné plochy přídavných chráničů:

 • ochranná plocha je v závislosti na zvoleném tvrdém balistickém panelu

Materiál:

Cordura

typ složení decitex gramáž [g/m2]
Cordura 750 100% Cordura 770 dtex 260
Cordura 1000 100% Cordura 337
Polyester 100% PES 167 dtex 300

Balistická ochrana:

Možnosti:

 • Velikost: Uni
 • Transportní taška
European standard