Materiály

Dupont Kevlar

KEVLAR

Para-aramidové syntetické vlákno Kevlar je registrovanou ochrannou známkou firmy DuPont. Je díky své pozoruhodné pevnosti (5x pevnější než ocel při stejné hmotnosti) v kombinaci s vysokou teplotní odolností vyhledávaným materiálem v celé řadě náročných aplikací. Díky vysoké pevnosti při zachování nízké hmotnosti nachází KEVLAR efektivní uplatnění při výrobě balistických pomůcek, zejména neprůstřelných vest, přileb, štítů a pancéřování. Výrobky, obsahující KEVLAR poskytují účinnou ochranu proti pořezání a oděru, maximální pružnost a citlivost pro náročné požadavky uživatelů.


TWARON

TWARON

je vysoko-pevnostní vlákno, které nabízí jedinečné kvality v kombinaci mechanických vlastností, chemické a teplotní stability a vysoké trvanlivosti. Používá se pro výrobu neprůstřelných vest, přileb, štítů a pancéřování.


Dyneema

DYNEEMA

Dyneema® je obchodní značka polyethylenového vlákna s mimořádně vysokou pevností. Využití DYNEEMY ve sféře balistické ochrany je široké. Používá se především pro výrobu neprůstřelných vest, přileb, štítů a pancéřování.


Dupont Nomex

NOMEX

Ochranné oděvy z vlákna NOMEX® (zásahové obleky, uniformy či rukavice) používají jak profesionální policejní, tak i armádní složky. Ochranné vlastnosti vlákna NOMEX® jsou stálé a nemění se ani opakovaným praním. Nehořlavost je inherentní vlastností, není tedy získána chemickou apretací. Společnost DuPont již více než třicet let zaujímá přední místo ve vývoji účinných ochranných oděvů proti žáru a plamenům.


Coolmax

COOLMAX

CoolMax je přirozeně hydrofóbní tkanina. Firma DuPont vyvinula unikátní tkaninu pro maximální odvod přebytečných par a udržovala tak tělo v suchu. CoolMax čtyřkomorové vlákno vytváří transportní systém, který ultra rychle odvádí vlhkost směrem od kůže do dalších vrstev látky, aniž by samo vlhkost absorbovalo.


Cordura

CORDURA

Cordura je polyamidová tkanina mechanicky třikrát odolnější než běžný polyester, dvakrát odolnější než Nylon. Užitkovou hodnotu výrobků z Cordury zvyšuje silný polyuretanový zátěr. Tuto tkaninu používáme při výrobě povlaků neprůstřelných vest a ostatního taktického vybavení.


Outlast

OUTLAST

Outlast vyniká především výbornými termoregulačními vlastnostmi. Principem dosažení těchto vlastností jsou speciální miniaturní mikrokapsle, zapuštěné do látky. Tyto kapsle obsahují tzv. PCM (phase change materials). Tato technologie spočívá v tom, že na základě teplotních změn organismu, či ovzduší, se mění skupenství materiálu PCM. Během změny skupenství totiž dochází ke značné absorpci, či naopak uvolnění energie, čili tepla, kterou tak PCM dodává / odebírá organismu.


Kermel

KERMEL

Nehořlavé aramidové vlákno KERMEL je charakteristické svou pružností. Proto je používán na výrobu ohniovzdorných oděvů, které přicházejí do přímého kontaktu s pokožkou.